מה אנו עושים בשבילכם?

שרותי החברה

שרותי החברה כוללים את השרותים הבאים:

בדק בית לפני מסירה

מדי שנה דיירים רבים נכנסים לדירות חדשות שרכשו או שיפצו בסכומים נכבדים, ולהפתעתם מגלים ליקויים שונים בדירה חלקם סמויים לעין בלתי מקצועית אך עלולים להתפתח לבעיות רציניות – מנזילות בצנרת, סדקים בקירות, רטיבויות, ליקויים אסתטיים ובטיחותיים ועוד. כל אלו ועוד הינם סימנים המעידים על בעיות בתשתית שהוקמה. בכדי למנוע מצב שהדיירים יצטרכו לשלם על אותם ליקויים מכיסם, במקום הקבלן, יש להיעזר בשירותי בדק בית הכוללים בדיקה מקיפה של הביצוע בשטח לאור התקנים כמו גם לוודא שהקבלן עמד בהתחייבותו למפרט הטכני ולתקנות התכנון והבנייה. הבדיקה מתבצעת ויזואלית ואינה כוללת פירוק וחציבה. פעולה חיונית זו של בדק בית חשובה גם לרוכשים דירות יד שנייה, שכן איתור ודיווח על הליקויים במועד, יכולים להוות חלק במו"מ על מחיר הרכישה.

בדיקת רטיבות

הטכנולוגיה כיום מאפשרת איתור וטיפול בנזילות, רטיבויות בקירות ובעיות אינסטלציה שונות באמצעים חדשניים וללא הריסה וחפירה. בדיקות רטיבות מתבצעות באמצעות פרוטימטר (הפועל בצורת הולכת חשמל וסגירת מעגל) ומד לחות וזאת פרט לזיהוי ויזואלי של סימני רטיבות. בדיקות אלו נועדו לבצע אבחון מקצועי במקום, תוך שקיפות מלאה למזמין העבודה. במידת הצורך, מוזמנת בדיקה באמצעות מצלמה טרמית (קרני אינפרה אדום) תמורת תשלום נפרד, ותוצאותיה משולבות בדו"ח הכולל של הליקויים. מברזל, ועד פלסטיק - סריקת צנרת המים מאפשרת גילוי נזילות ברמת דיוק גבוהה ביותר עבור סוגים שונים של צנרות. בסיום כל הבדיקות, תישלח ללקוח חוות דעת מומחה מפורטת וכן המלצות לפתרון הבעיות.

בדיקת בית ובדיקת דירות לפני קנייה​

בדיקות בית לפני רכישה דירה, הינן בדיקות חשובות שמומלץ לבצע אותן בטרם קבלת הדירה מהקבלן או רכישת דירת יד שנייה. בדיקות אלה נערכות במתכונת "הביקורת לפני מסירה" כמפורט לעיל, אך כוללות במעמד הביקורת, מסירת ליקויים בולטים לצורך האפשרות של הלקוח לקבל החלטה מהירה באשר לכדאיות העסקה. בדיקת דירות או בדיקת בית לפני קניה הינן חשובות במיוחד לאור מקרים רבים שנתגלו שבהם התגלו חצאי אמיתות בנודע לפרטים קריטיים בדירה, כגון בעיות ביוב, סדקים בקירות או תיקונים שבוצעו בצורה לא מקצועית. בדיקות מקיפות אלה כוללות למשל את מצב הצנרת, הצנרת התת קרקעית, הניקוז ועוד. הנושאים הללו רלוונטיים גם עבור דירות חדשות מקבלן.

ביקורת צנרת בדירה בשלב הבנייה לפני ריצוף​

בדיקה מקצועית של מערכות הצנרת והביוב הינה בדיקה משמעותית שכן יש להתאימה לתוכניות הדירה ולתקנים הנדרשים, לפני ביצוע הריצוף. בבדיקת מערכת האינסטלציה ניתן לאתר בין השאר: בעיות של לחץ מים, ריחות, נזילות, סתימות תכופות בצנרת הביוב, שאריות פסולת בניין במערכות הצנרת ועוד. הבדיקה נעשית על ידי מד לחות, על מנת לאמוד מקרוב את מצב הצנרת ולאתר האם קיימים נזילות בתוואי הצנרת. תוצאות הבדיקות מגלות האם יש אפשרות ורצון לטפל בבעיות הללו, עוד בטרם רכישת הדירה. כיום ישנן שיטות מיוחדת לבדיקות צנרת, חלקו באמצעות מצלמה מיוחדת אשר מראה את כל פנים צנרת הביוב. איתור תקלות עתידיות יכולות למנוע הצפות במערכת הביוב וכן למנוע נזק למבנה.

בדיקות לרכוש ציבורי בבית משותף​

בדיקת רכוש משותף מטרתה לבחון ליקויי בנייה שמשמעותם השפעה ישירה על ערך הדירות. בדיקה זו כוללת בין השאר בדיקות רכוש ציבורי והתאמתו לתקנים, דרישות בטיחות וטיב הגימור. התהליך מתבצע באמצעות בדיקה פיזית באתר כולל סקירה כללית של המבנה והתאמתו לתוכנית. הבדיקה בוחנת את התשתיות, הרצפות, התקרות, החיפויים, מערכות המים השונות, מעברים, סכנות או נראות לקויה בחללים מסוימים כמו גם מעבר על הדלתות, עבודות אלומיניום, איטומים, עבודות גבס, בעיות נגישות, עבודות נגרות ועוד. מדובר בבדיקה בעלת ערך בטיחותי וכלכלי שכן החלפת מערכות מסוימות עלולה להגיע לסכומים נכבדים והן מתבצעות כאשר יש חשד לבעיות. זהו תהליך המתבצע רק בידי אדם המוסמך לביקורת מבנים אשר מומחה בתחום הבניין.

חוות דעת לבית משפט​

משרדי מתמחה במתן חוות דעת מומחה על ליקויי בנייה לבתי משפט על פי מינויים של בתי משפט. חוות דעת הנדסית משמשת כעדות מהנדס מומחה לגבי מצבו ההנדסי של הנכס. חוות הדעת נעשית ע"י מהנדס בניין מומחה המנוסה בבדיקות מבנים תוך התאמתם לתקנות הבנייה והיא משמשת ככלי חשוב לקראת פסק הדין של השופט. חוות הדעת מתייחסת בין השאר לאיתור ליקוי בנייה, אי התאמה למפרטים ולתקנות בכל סוגי המבנים, כולל דירות מגורים ובתים פרטיים. הליווי כולל עדות בבית משפט במידה ונוצרים פערים ומחלוקות מול הקבלן. חוות דעת הנדסית לבית משפט ניתנת במשרדי בצורה יסודית והינה שלב חשוב בדרך למימוש זכויותיהם של לקוחותיי.

בוררות

בפרויקט בנייה מעורבים גורמים רבים, חלקם עלולים להגיע לצומת של סכסוכים ואי הבנות בנושאים מסוימים הקשורים לפרויקט, אם למשל במסגרת עסקת מחיר למשתכן, עסקת קומבינציה, עסקת תמ"א 38, או עסקת הריסה ובנייה. נושאים נוספים שעלולים להניב בעיות קשורים ללוחות זמנים, מסלולי התשלומים, החזרי הוצאות ותפעול, ליקויי בנייה ועוד. עריכת בוררויות בסכסוכים בין קבלנים ורוכשים הינה אופציה מועדפת על ידי רבים בענף כתחליף להתדיינות ממושכת בבתי משפט, ולכן במקרים רבים מסכימים הרוכשים והקבלן על הכרעת אי הסכמות עתידיות בפני בורר מוסכם. הכנסת סעיף בוררות לחוזה ההתקשרות בין קבלנים לרוכשים, הינו סעיף חשוב בדרך לפתרון מחלוקות וסכסוכים במהירות וללא הוצאות נכבדות של בתי משפט.

גישור

משרדי מציע שירותי עריכת הליכי גישור בסכסוכים בין קבלנים ורוכשים עד להגעה להסכם. יתרונו הבולט של הליך זה, הוא בכך שהוא אינו מחייב את הצדדים להמשיך בו עד הסוף ו/או לקבל את הצעות הפשרה של המגשר. הצורך בהליך גישור נובע כאשר מתגלות מחלוקות משמעותיות בין קבלנים ורוכשים וסופן להגיע אל פתחו של בית המשפט. היתרון בהליך הגישור לעומת ההליך המשפטי, הוא האפשרות של הצדדים להשמיע ולשמוע בדרך הדדית את טענותיהם ולהגיע לידי פשרה בצורה מוסכמת. הליך זה לא כולל שיח משפטי ונותן דגש על הדיון. יתרון נוסף בהליך גישור, הוא שבעוד הליכים משפטיים מסתכמים בהכרעה ברורה, בה צד אחד זוכה בעוד השני מפסיד, הגישור מעניק פתח לאווירה חיובית ושיתוף פעולה בין הצדדים על מנת שכולם ייצאו שבעי רצון מהתוצאה.

צרו עמנו קשר לקבלת הצעה

צרו עמנו קשר ישירות לקבלת מידע נוסף או השאירו את הפרטים שלכם ואנו נחזור אליכם בהקדם

טלפונים

03-9362237
052-5906288

אימייל

gurmansh@zahav.net.il

שעות פעילות

ראשון – חמישי: 10am – 6pm
שישי: 10am – 3am

כתובת

צרור המור 9,
אלקנה

Shape

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם